TekTuşla
3D Render

TekTuşla 3D Render

Ürünlerinizi Gerçeğe En Yakın Tasarımlar ile Sergileyin

Materyal Tasarımı

Materyal seçimi; ürünün gerçekçi ışık yansımaları ve gölgelere sahip olabilmesi için en önemli aşamadır. Bu aşamada ortam ışığı ile birebir etkileşimde olan materyali, modellenen ürüne en yakın doku, yansıma ve gölge özellikleri ile tasarlıyor, düzenliyor ve kullanıyoruz.

Işıklandırma

Işık, bilgisayar ortamında oluşturulan yapay ürünlerin, materyallerin gerçeklik boyutuna geçmesini sağlar. Materyal üzerindeki detayların belli olmasına, Gölgeler ve yansımalar ile objelerin doğallaşmasına yardımcı olur. Bu nedenle ışık kullanımı “Gerçekçi” kelimesine anlam katan en önemli etkendir.

Işık Türleri

Spot

Tek noktadan verilir ve yumuşak gölgeler yaratır. Genellikle ürün hatlarının ön planda olduğu, ilgi çekici detay sahneleri yaratmak ve materyal detay çekimlerinde kullanılır.

Güneş

Tek noktadan verilir ve çok kuvvetlidir. Spot'tan farkı büyük, koyu ve keskin gölgeleridir. Genellikle Artistic çekimlerde uzun ve belirgin gölge kullanımı için tercih edilir.

3 Nokta Aydınlatma

3 noktadan verilir ve ışık hakimiyeti en yüksek seviyededir. Ürünün detay çekimlerinden çok genel çekim açıları ve belirginlik için kullanılır. En profesyonel ve yaygın ışıklandırmadır.

Materyal Türleri

Hazır Kütüphaneden Çekildi

Hazır

Önceden hazırladığımız materyaller arasından modelinize en uygun olanı seçiyoruz. Bu sayede ürünün gerçek dokusuna en yakın görünümü, daha uygun maliyette elde edebiliyorsunuz.

Dalga Grafiği İle Oluşturuldu

Jeneratif

Matematiksel hesaplamalar ile bilgisayar ortamında yaratılan dokuların Metalik, Yansıma, Plastik, Renk, Pattern gibi verileri düzelenir. Bu sayede ürününüzde kullanılan materyale en yakın sonuç elde edilebilir.

Kaya Taranarak Oluşturuldu

PBR

Materyaliniz yüksek çözünürlük görsel ve tarama verileri sonucu tamamen ürününüz veya doku örnekleriniz üzerinden gerçek zamanlı oluşturulur. Gerçeğe en yakın ama en zorlu metoddur.

Sahne Türleri

Ön

Isometric

Arka

Sahne Oluşturma

Fotoğraf çekimlerinde Studio kiralanması, Fotoğrafçı bulunması, Işık Türü, Işık Açısı gibi birçok değişken mevcut. Render ortamında tüm bu değişkenleri en stabil ve en uyumlu şekilde hazırlıyoruz. Bu sayede size Studio kalitesini aratmayacak, çok daha esnek bir sahneleme sunabiliyoruz.